Maďarsko a Itálie schválily zákony ZAKAZUJÍCÍ AGENDU WEF POJÍDÁNÍ HMYZU

Maďarsko a Itálie schválily zákony ZAKAZUJÍCÍ AGENDU WEF POJÍDÁNÍ HMYZU

 


Maďarsko a Itálie přijaly nové zákony ZAKAZUJÍCÍ agendu pojídání hmyzu WEF.

Maďarsko představilo přísná pravidla proti utajované insekticizaci potravin.

Ministr zemědělství István Nagy oznámil, že nyní požadují, aby potraviny obsahující hmyzí proteiny nesly označení :

„POZOR! POTRAVINY OBSAHUJÍCÍ HMYZÍ PROTEINY“ A MUSÍ BÝT VYSTAVENY ODDĚLENĚ OD OSTATNÍCH PRODUKTŮ.

TAKTO OZNAČENÉ PRODUKTY S HMYZÍ MOUKOU A DALŠÍMI HMYZÍMI NECHUTNÝMI PROTEINY BY SPRÁVNĚ MĚLY BÝT OZNAČENY VE VŠECH ZEMÍCH.Ministr zdůraznil, že vláda chce chránit maďarské spotřebitele před potravinami obsahujícími hmyzí protein povolený Bruselem v Evropské unii (EU) prostřednictvím PŘÍSNÝCH PRAVIDEL pro označování výrobků a segregaci.

Maďarsko bylo jediným členským státem, který nepodpořil záměr EU povolit uvádění hmyzu na trh jako potraviny a složky potravin v EU.

Dodal, že Evropská komise RISKUJE naše gastronomické tradice a stravovací návyky.

Ministerstvo zemědělství proto upravilo nařízení o označování potravin tak, aby poskytovalo spotřebitelům PŘESNÉ informace.

Produkty obsahující hmyzí proteiny budou na pultech obchodů jasně ROZLIŠITELNÉ A ODDĚLENÉ.

Nevyhovující obaly a etikety mohou být nadále používány po dobu tří měsíců a výrobky s těmito obaly nebo etiketami mohou zůstat na trhu maximálně tři měsíce.István Nagy také upozornil, že nebudou udělovány žádné pokuty za nedodržení novelizovaného nařízení po dobu 90 dnů.

Upozornil, že reprezentativní průzkumy Národního úřadu pro bezpečnost potravinového řetězce jasně ukazují, že od roku 2016 se v Maďarsku zvýšil podíl lidí, kteří NEBUDOU JÍST HMYZ o 2,4 procenta.

„Kdo preferuje nákup potravin maďarského původu, NECHCE jíst hmyz.“

Kromě toho zdůraznil, že maďarští zemědělci vždy poskytují maďarskému obyvatelstvu KVALITNÍ potraviny, čerstvé a kvalitní potraviny, takže se není třeba obávat ani nedostatku potravin, ani nedostatku bílkovin.

Řekl také, že nařízení neovlivňuje přísady pocházející z hmyzu, které byly široce používány v potravinářském průmyslu, ale vztahují se na hmyz jako přísady.


 


Itálie ZAKAZUJE HMYZÍ MOUKU ve svých těstovinách.

 

Itálie zakázala hmyzí mouku ve svých těstovinách.

„Rostoucí používání mouky vyrobené z cvrčků, sarančat a larev hmyzu při vaření, se setkalo s nelítostným ODPOREM v Itálii, kde má vláda zakázat její použití na pizzu a těstoviny a ODDĚLIT ji na regálech supermarketů.“

Ve znamení strachu, že by hmyz mohl být spojován s italskou kuchyní, tři ministři vlády svolali tiskovou konferenci do Říma, aby oznámili ČTYŘI DEKRETY zaměřené na represe.

„Tyto mouky se v zásadě nepletou s potravinami vyrobenými v Itálii,“ řekl ministr zemědělství Francesco Lollobrigida.

NIKÝM NEVOLENÍ globalisté léta bojovali za to, aby obyvatelé Západu jedli brouky. Doufají, že vymyjí mozky občanům environmentálními a nutričními narativy, aby měli pod kontrolou SVŮJ výběr potravin a aby se tak šířili infekční choroby.


 


EU již povolila potraviny vyrobené z cvrčků, sarančat a larvy potemníka.

 

V lednu byly na seznam přidány larvy moučných červů.

Všechny čtyři druhy hmyzu jsou však citovány v italských vyhláškách, které vyžadují, aby všechny produkty, které je obsahují, byly označeny VELKÝM PÍSMEM a vystaveny ODDĚLENĚ od ostatních potravin.

„Kdo chce jíst tyto produkty, může, ale kdo nechce, a myslím si, že to bude většina Italů, bude si moci vybrat,“ řekla Lollobrigida.

Orazio Schillaci, italský ministr zdravotnictví, uvedl, že legislativa rovněž ZAKÁŽE používání hmyzí moučky v „typických“ italských produktech, jako je pizza a těstoviny.

V rámci dalšího pokusu propagovat italské jídlo ve čtvrtek vláda oznámila, že navrhne zařazení italské kuchyně na seznam světového dědictví UNESCO.

 

By BEZ PRAVDY NENÍ ŽIVOT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás také zajímat